Po bobolickim Finale 6. edycji Ligi Żaków KOZPN!

2019-06-18

16 czerwca 2019 r., Turniejem Finałowym KOZPN, rozegranym na Stadionie Miejskim w Bobolicach, podsumowaliśmy 6. edycję Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej!

 

Uczestników tej piłkarskiej zabawy, zgodziła się gościć u siebie, Burmistrz Bobolic – Mieczysława Brzoza!

            W uroczystym otwarciu Turnieju uczestniczyli: Andrzej Sokalski – Członek Zarządu KOZPN w Koszalinie, zarazem Przewodniczący Wydziału Szkolenia, Ryszard Wątroba – Członek Zarządu KOZPN w Koszalinie, zarazem Koordynator rozgrywek  Ligi Żaków z ramienia Zarządu oraz Henryk Kowalski – Koordynator rozgrywek w grupie koszalińskiej ziemskiej, zarazem Prezes miejscowego UKS Olimpia Bobolice.

            Poszczególne grupy rozgrywkowe, reprezentowały:

            - białogardzką: UKS Unia Białogard (trener/kierownik – Dariusz Gorzkiewicz, UKS Unia Białogard/Antoni Gorzkiewicz, UKS Unia Białogard),

             - drawską: UKS Iras Czaplinek (Piotr Kibitlewski, KS Iras Czaplinek/Adam Marczyk, KS Iras Czaplinek),

            - kołobrzeską: Reprezentacja klubów grupy kołobrzeskiej (Paweł Waśków, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Marcin Ziółkowski, MKP Kotwica Kołobrzeg),

            - koszalińską grodzką: Akademia Piłkarska Bałtyk Koszalin (Artur Fryś),

            - koszalińską ziemską: Reprezentacja klubów grupy koszalińskiej ziemskiej (Dawid Olearczyk, UKS Olimpia Bobolice, Mateusz Wiśniewski, KS Bajgiel Będzino),

            - sławieńską: UKS Sława Jedynka Sławno (Marek Nowak, UKS Sława Jedynka Sławno),

            - szczecinecką: UKS Akademia Piłkarska Szczecinek (Maciej Góra, UKS AP Szczecinek, Szymon Dobrosielski, UKS Akademia Piłkarska Szczecinek),

            - świdwińską: Akademia Piłkarska Technik Świdwin (Sławomir Owedyk, Akademia Piłkarska Technik Świdwin),

            Grupa wałecka, nie była reprezentowana z przyczyn wiadomych Organizatorowi imprezy!

            O klubowym, czy mieszanym składzie drużyny – reprezentanta danej grupy na Turniej Finałowy – decydował Koordynator rozgrywek w poszczególnym powiecie, w porozumieniu z trenerami występujących w danej grupie zespołów! Składy drużyn z podaniem przynależności klubowej poniżej!

            Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogli brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            Mecze trwały 1x12. minut. Grano czwórką w polu plus bramkarz, systemem „każdy z każdym”, w jednej 8-zespołowej grupie!

            Mecze sędziowali: Tomasz Marczyński (boisko nr 1), Krystian Witkowski (2), Łukasz Szmit (3) i Michał Sobański (4).

            Zabezpieczenie medyczne pozostawało w gestii Teresy Pietruszki. Sekretariat imprezy prowadziła Grażyna Wątroba. Turniej prowadził Ryszard Wątroba.

            Przygotowanie obiektu wzięli na siebie: Andrzej Bal, Mirosław Jasiński, Henryk Kowalski i Dawid Olearczyk. Po dwa komplety bramek użyczyli: Mateusz Wiśniewski (KS Bajgiel Będzino) i Henryk Kowalski (UKS Olimpia Bobolice).

            Stoczono w sumie 28. spotkań, w których padło 81. bramek! Dało to blisko trzy (2,89) gole na jedno spotkanie!

            Informując o tym – przed imprezą – że wszystkie zespoły, a co za tym idzie i piłkarze, zostaną nagrodzeni identycznie, przeprowadzono okolicznościową klasyfikację Turnieju Finałowego 6. edycji Ligi Żaków KOZPN 2012.

            Zwycięzcami Turnieju Finałowego, rozegranego w Bobolicach, zostali podopieczni Macieja Góry i Szymona Dobrosielskiego – piłkarze UKS Akademia Piłkarska Szczecinek.

            Grali w klubowym składzie: Bartosz Bobyk – Łukasz Nazarewski, Borys Bena, Paweł Medenecki-Świętowicz, Mikołaj Stasiak, Oskar Sulej (król strzelców imprezy – 7 bramek!), Dawid Mularczyk, Dominik Stępień, Dominik Rostek, Patryk Stolarczyk, Grzegorz Bakuła i Grzegorz Konopiński.

            Drugie miejsce zajęli podopieczni Pawła Waśkówa i Marcina Ziółkowskiego, reprezentujący kluby: AP Kotwica Kołobrzeg i MKP Kotwica Kołobrzeg.

            Zespół tworzyli: Karol Kosakowski – Adam Trott, Patryk Smaruj, Dorian Sottek, Sebastian Kasprzak (wszyscy AP Kotwica Kołobrzeg), Kornel Protasiuk, Wojciech Smagieł, Filip Chac, Jacek Majchrzak i Błażej Kolasa (wszyscy MKP Kotwica Kołobrzeg).

            Trzecie miejsce zajęli podopieczni Artura Frysia (AP Bałtyk Koszalin).

            Grali w klubowym składzie: Mikołaj Grzęda – Mateusz Bednarek, Oliwier Kupka, Dawid Machlowiec, Igor Stasiuk, Alan Basiński i Dominik Sokołowski.

            Tabela końcowa Turnieju Finałowego Ligi Żaków KOZPN w Bobolicach:

Miejsce

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

UKS Akademia Piłkarska Szczecinek

7

21

19-3

2.

Reprezentacja klubów grupy kołobrzeskiej

7

16

11-3

3.

Akademia Piłkarska Bałtyk Koszalin

7

13

12-5

4.

UKS Unia Białogard

7

11

14-9

5.

Reprezentacja klubów grupy koszalińskiej ziemskiej

7

5

8-17

6.

UKS Sława Jedynka Sławno

7

5

6-17

7.

KS Iras Czaplinek

7

4

5-16

8.

Akademia Piłkarska Technik Świdwin

7

3

6-11

            Uwaga! O miejscu V – VI, przy bramkowym 1:1 remisie w bezpośrednim pojedynku, decydowała lepsza różnica bramek w całym turnieju!

            Czwarte miejsce zajęli podopieczni Dariusza Gorzkiewicza (UKS Unia Białogard) i Antoniego Gorzkiewicza (UKS Unia Białogard).

            Grali w klubowym składzie: Hubert Kucięba – Franciszek Sadło, Dorian Ignaczak-Jasiński, Filip Vogel, Igor Kemprowski, Jan Materko, Michał Zieliński, Nikodem Paryż i Antoni Stasiak.

            Pozostałe miejsca zajęli:

            Piąte – reprezentujący kluby grupy koszalińskiej ziemskiej: UKS Olimpia Bobolice (Dawid Olearczyk), KS Bajgiel Będzino (Mateusz Wiśniewski), Akademii Sportu Zryw Kretomino (Piotr Stefanów) i KS Victoria Sianów (Piotr Starzecki).

            Zespół tworzyli: Bartosz Kłos – Hubert Miłek, Aleksander Misztal, Aleksander Grzelak, Igor Kłos, Jakub Gołębiowski, Antoni Olearczyk (wszyscy UKS Olimpia Bobolice), Oliwier Michalski, Piotr Jamrozik, Wiktor Szeląg (KS Bajgiel), Fabian Teofilak (AS Zryw Kretomino) i Jakub Chmielewski (KS Victoria Sianów).

            Szóste – grający w klubowym składzie, piłkarze UKS Sława Jedynka Sławno (Marek Nowak).

            Zespół tworzyli: Szymon Białosiewicz – Marcel Zdybał, Mikołaj Gręda, Michał Pasik, Mateusz Serewiś, Jan Kallaur, Jakub Ordak, Hubert Repiński, Hubert Jakimiak i Leon Kaczmarek.

            Siódme – grający w klubowym składzie, piłkarze KS Iras Czaplinek (Piotr Kibitlewski).

            Zespół tworzyli: Michał Borowski – Patryk Żabka, Aleksander Osmałek, Oskar Hanusewicz, Aleks Kibitlewski, Piotr Kaniewski, Maksymilian Siemieniec, Franciszek Ławrukiewicz, Dominik Blicharski, Jan Paczkowski, Stanisław Gąsienica i Jakub Marczak.

            Ósme – grający w klubowym składzie, piłkarze Akademii Piłkarskiej Technik Świdwin (Sławomir Owedyk).

            Zespół tworzyli: Zuzanna Stępniak – Filip Korzystko, Kacper Kierzek, Dominik Lepa, Ignacy Wardeński, Jan Dzięgiel, Jakub Sadowski, Jakub Sadło, Aleksander Dudek i Szymon Jaśkiewicz.

            Dzięki wsparciu i pomocy Urzędu Miejskiego w Bobolicach oraz miejscowego Zakładu Usług Komunalnych i Oświatowych, na uczestników Turnieju Finałowego czekał bardzo dobrze przygotowany obiekt z rozstawionym namiotem, a w nim – po imprezie – poczęstunek!.

            Ponadto, dzięki wsparciu Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koszalinie, wszyscy piłkarze zostali obdarowani piłkami nożnymi!

            Piłki wręczali wszyscy obecni na otwarciu imprezy oraz przybyła w jej trakcie, Mieczysława Brzoza – Burmistrz Bobolic. Zabierając głos na – na zakończenie Turnieju – podkreśliła w swoim bardzo ciekawym wystąpieniu, bardzo duże zaangażowanie zarówno Organizatorów, jak i Uczestników imprezy!

            Obecni na imprezie – miejscowi i przyjezdni – wyrażali się o niej bardzo pochlebnie! To najlepszy dowód na to, że praca działaczy KOZPN w Koszalinie obecnych i nieobecnych na Turnieju, jak i strony bobolickiej, w tym Pracowników Urzędu Gminy w Bobolicach oraz miejscowego Zakładu Usług Komunalnych i Oświatowych nie poszła na marne!

            Niemały udział w przygotowaniu imprezy i jej przebiegu, miały nie wymienione wcześniej – związane z promocją Gminy Bobolice – Renata Jarzyńska i Dorota Oczkowska!

                Prezes KOZPN w Koszalinie – Grzegorz Maciejasz i Koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia KOZPN w Koszalinie – Ryszard Wątroba, dziękują koordynatorom rozgrywek wszystkich grup rozgrywkowych, organizatorom i gospodarzom wszystkich turniejów, trenerom i kierownikom drużyn, młodym piłkarkom, piłkarzom i ich prawnym opiekunom oraz wszystkim z przynależnymi tytułami i godnościami - w tym włodarzom gmin, miast, klubów, szkół i przedszkoli - którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia 6. edycji Ligi Żaków KOZPN! Także Biuru KOZPN i mediom!

            Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, byli: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

            Tekst i zdjęcia – Ryszard Wątroba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem