Po ostatnim turnieju w grupie sławieńskiej LBO 2012!

2019-06-06

3 czerwca 2019 r., odbył się ostatni turniej 10. – jubileuszowej – edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 w grupie sławieńskiej! Przed nią jeszcze Turniej Finałowy LBO 2012, który odbędzie się 9 czerwca 2019 r., w Ustroniu Morskim!

 

3 czerwca 2019 r., w Zielenicy – na miejscowym boisku – od godz. 17.oo, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną orlicy grupy sławieńskiej.  Organizatorem turnieju był Łukasz DĘGA (KS Strong Zielenica). Gospodarzem imprezy – KS Strong Zielenica  (Prezes – Piotr MITURZYŃSKI). W siódmym turnieju w tej grupie, wzięły udział: UKS Grabowa SP Lejkowo (dziewczynki), UKS Orlik I Darłowo, UKS Orlik II Darłowo, UKS Pomerania Ostrowiec, UKS Sława Jedynka I Sławno, UKS Sława Jedynka II Sławno i KS Strong Zielenica. UKS Niemica (dziewczynki), UKS Orlik II Darłowo, UKS Sława Jedynka III Sławno i KS Wieża Postomino, nie wzięły udziału w imprezie. Koordynatorem rozgrywek w powiecie sławieńskim jest Krzysztof JASIEWICZ (517-488-597).

Od sezonu 2018/2019 w trakcie zmagań orlików nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 1 raz 10. minut. Sędziami spotkań byli: Beata Kowalska i Piotr Krzyżaniak.

            Tabela grupy sławieńskiej LBO 2012  po siódmym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

UKS Sława Jedynka I Sławno

Ryszard Bućko

7

2.

KS Strong Zielenica

Łukasz Dęga

7

3.

UKS Orlik I Darłowo

Krzysztof Jasiewicz

6

4.

UKS Pomerania Ostrowiec

Mateusz Zachciał

5

5.

UKS Sława Jedynka II Sławno

Konrad Lachowicz

5

6.

KS Wieża Postomino

Artur Wierzbowski

5

7.

UKS Grabowa SP Lejkowo (dziewczynki)

Kamil Wiśniewski

4

8.

UKS Orlik II Darłowo

Krzysztof Jasiewicz

2

9.

UKS Niemica (dziewczynki)

Romuald Bobis

2

10.

UKS Sława Jedynka III Sławno

Konrad Lachowicz

2

            Dzięki uprzejmości i pomocy rodziców piłkarzy gospodarzy – KS Strong Zielenica – wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali poczęstunek!

            Były też medale i słodycze dla młodych piłkarzy!

            Organizatorzy turnieju – Łukasz DĘGA (KS Strong Zielenica) i Gospodarz imprezy – KS Strong Zielenica  (Prezes – Piotr MITURZYŃSKI), dziękują rodzicom piłkarzy KS Strong Zielenica, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zielenickiej imprezy.

Był to ostatni turniej w grupie sławieńskiej 10. – jubileuszowej – edycji LBO 2012!

Koordynatorami rozgrywek LBO 2012 w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Elżbieta LITEWKA (UKS Unia Białogard), drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Grzegorz GRONKIEWICZ (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Paweł SUŁEK (KS Gwardia Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Zbigniew KORPUSIŃSKI (KS Pionier 95 Borne Sulinowo), świdwińskim – Jacek NIBURSKI (GLKS Olimpia Brzeżno) i wałeckim – Andrzej CZYŻAK (MUKS Orzeł 2010 Wałcz). To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Klaudia MAJERCZAK (UKS Victoria SP 2 Sianów).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

            Patronem medialnym Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 jest „Głos Koszaliński”.

Podziel się tym wpisem