Turnieje Ligi Żaków KOZPN w Dąbrowie, Boninie i Kołobrzegu!

2019-05-15

14 maja 2019 r., zapadły ostateczne decyzje o terminie i miejscu Turniejów Finałowych Ligi Żaków KOZPN i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012! Turniej Finałowy KOZPN Ligi Żaków KOZPN, odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w Bobolicach, natomiast Turniej Finałowy LBO 2012 – 9 czerwca 2019 r. w Ustroniu Morskim! W obu turniejach, grać będzie 9 drużyn – klubowych lub mieszanych – reprezentujących poszczególne grupy rozgrywkowe!

 

17 maja 2019 r., w Dąbrowie, 18 maja – w Boninie, a 19 maja – w Kołobrzegu, grać będą grupy: grupa koszalińska ziemska, podgrupa II (po raz czwarty), grupa koszalińska ziemska, podgrupa I (po raz szósty) i kołobrzeska (po raz ósmy).

            17 maja 2019 r., w Dąbrowie – na miejscowym naturalnym zielonym orliku – od godz. 16.3o, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy koszalińskiej ziemskiej, podgrupy II. Organizatorem turnieju jest Sebastian WROŃSKI (SP Dąbrowa/KS Sieciemin). Gospodarzem imprezy – SP Dąbrowa/KS Sieciemin (Dyrektor – Maria Ignatowicz/Prezes – Waldemar LEWANDOWSKI). Koordynatorem rozgrywek w powiecie koszalińskim ziemskim jest  Henryk KOWALSKI (604-138-872).

            18 maja 2019 r., w Boninie – na miejscowym orliku – od godz. 11.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy koszalińskiej ziemskiej, podgrupy I. Organizatorem turnieju jest Piotr STEFANÓW (Akademia Sportu Zryw Kretomino). Gospodarzem imprezy – Akademia Sportu Zryw Kretomino  (Prezes – Andrzej SOKALSKI). Koordynatorem rozgrywek w powiecie koszalińskim ziemskim jest  Henryk KOWALSKI (604-138-872).

            19 maja 2019 r. w Kołobrzegu – na miejscowym euroboisku  – od godz. 9.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy kołobrzeskiej. Organizatorem turnieju jest Marcin ZIÓŁKOWSKI (MKP Kotwica Kołobrzeg). Gospodarzem imprezy – MKP Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Adam DZIK). Koordynatorem rozgrywek w grupie kołobrzeskiej jest Rafał ŁASECKI (503-044-535).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem