Po 6. turnieju w grupie kołobrzeskiej LBO 2012!

2019-05-13

Grupa kołobrzeska 10. – jubileuszowej – edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012, rozegrała kolejny turniej! Był to już szósty turniej tej grupy, w tej edycji!

 

12 maja 2019 r. w Sarbi – na miejscowym Stadionie Piłkarskim – od godz. 10.oo, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, orlicy grupy kołobrzeskiej. Organizatorem turnieju był Tadeusz SOWIŃSKI (UKS Chrobry Drzonowo). Gospodarzem imprezy – UKS Chrobry Drzonowo (Prezes – Mirosław RUTKOWSKI). W szóstym turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg, UKS Chrobry Drzonowo, MKP Kotwica I Kołobrzeg, KS Olimp I Gościno i KS Olimp II Gościno i WKS Rasel Dygowo. Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg, NKS Astra Ustronie Morskie, MKP Kotwica II Kołobrzeg i MKP Kotwica III Kołobrzeg, nie wzięły udziału w imprezie. Koordynatorem rozgrywek w powiecie kołobrzeskim jest Grzegorz GRONKIEWICZ (697-866-018).

Od sezonu 2018/2019 w trakcie zmagań orlików nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 1 raz 12. minut. Sędziami spotkań byli: Jacek Makuszewski i Mariusz Michalski.  

            Jak napisała – w swojej informacji z turnieju – Joanna Dworkiewicz, Kierownik drużyny AP Kotwica Kołobrzeg, wszystkie spotkania dawały dużo radości i wzbudzały niemałe emocje. Zarówno mali piłkarze, jak i ich najbliżsi spędzili aktywnie, kolejną wiosenną niedzielę! 

            Tabela grupy kołobrzeskiej LBO 2012  po szóstym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

AP Kotwica I Kołobrzeg

Grzegorz Gronkiewicz

6

2.

AP Kotwica III Kołobrzeg

Paweł Waśków

6

3.

AP Kotwica IV Kołobrzeg

Maciej Kiszkiel

6

4.

UKS Chrobry Drzonowo

Tadeusz Sowiński

6

5.

MKP Kotwica I Kołobrzeg

Mariusz Skok

6

6.

AP Kotwica II Kołobrzeg

Grzegorz Gronkiewicz

5

7.

KS Olimp I Gościno

Marcin Słoboda

5

8.

WKS Rasel Dygowo

Wojciech Hryciów

5

9.

NKS Astra Ustronie Morskie

Robert Żolik

4

10.

KS Olimp II Gościno

Marcin Słoboda

4

11.

MKP Kotwica II Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

3

12.

MKP Kotwica III Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

3

            Dzięki uprzejmości i pomocy rodziców młodych piłkarzy gospodarzy – UKS Chrobry Drzonowo, na wszystkich uczestników turnieju, czekały: słodkości, owoce i napoje oraz ciepłe kiełbaski z grilla.

            Organizator turnieju – Tadeusz SOWIŃSKI (UKS Chrobry Drzonowo) i Gospodarz imprezy – UKS Chrobry Drzonowo (Prezes – Mirosław RUTKOWSKI), dziękują wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie sarbiańskiej imprezy. Szczególnie rodzicom piłkarzy UKS Chrobry Drzonowo, za pomoc w przygotowaniu przekąsek dla wszystkich uczestników turnieju.

Kolejny turniej w grupie kołobrzeskiej: 19 maja 2019 r. w Gościnie – na miejscowym Stadionie Piłkarskim – od godz. 10.oo. Organizatorem turnieju będzie Marcin SŁOBODA (KS Olimp Gościno). Gospodarzem imprezy – KS Olimp Gościno (Prezes – BARTŁOMIEJ GRZESIAK). Będzie to ostatni turniej przed Turniejem Finałowym KOZPN LBO 2012, który planowany jest 9 czerwca 2019 r., w Ustroniu Morskim!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek LBO 2012 w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Elżbieta LITEWKA (UKS Unia Białogard), drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Grzegorz GRONKIEWICZ (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Paweł SUŁEK (KS Gwardia Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Zbigniew KORPUSIŃSKI (KS Pionier 95 Borne Sulinowo), świdwińskim – Jacek NIBURSKI (GLKS Olimpia Brzeżno) i wałeckim – Andrzej CZYŻAK (MUKS Orzeł 2010 Wałcz). To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Klaudia MAJERCZAK (UKS Victoria SP 2 Sianów).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem