Po 7. turnieju w grupie kołobrzeskiej Ligi Żaków KOZPN!

2019-05-07

Grupa kołobrzeska, jest najczęściej grającą grupą, 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej! Turniej rozegrany 5 maja 2019 r. w Kołobrzegu, był siódmym w tej edycji!

 

5 maja 2019 r. w Kołobrzegu – na obiekcie miejscowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – od godz. 9.oo, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy kołobrzeskiej. Organizatorem turnieju był Marcin ZIÓŁKOWSKI (MKP Kotwica Kołobrzeg). Gospodarzem imprezy – MKP Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Adam DZIK). W siódmym turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica VI Kołobrzeg, MKP Kotwica I Kołobrzeg, MKP Kotwica II Kołobrzeg, MKP Kotwica III Kołobrzeg, MKP Kotwica IV Kołobrzeg, MKP Kotwica V Kołobrzeg. KS Jantar Siemyśl, nie wziął udziału w imprezie. Koordynatorem rozgrywek w grupie kołobrzeskiej jest Rafał ŁASECKI (503-044-535).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały na trzech boiskach, systemem „każdy z każdym”, 1 x 15. minut – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Spotkania sędziowali zawodnicy I zespołu MKP Kotwica Kołobrzeg: Maciej Gaszka, Mateusz Kaczor, Michał Marszałek i Konrad Zacharski.

            Rozegrano 33 spotkania, a pozostałe 33 – zostaną rozegrane podczas turnieju, który odbędzie się za dwa tygodnie! Dzięki trzem boiskom, turniej przebiegł sprawnie, a każdy z młodych piłkarzy rozegrał sporą ilość minut!

            Tabela grupy kołobrzeskiej, po siódmym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

 Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg 

Paweł Waśków

7

2.

Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg 

Paweł Waśków

7

3.

Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg 

Paweł Waśków

7

4.

Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg 

Paweł Waśków

7

5.

Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg 

Leszek Ristau

7

6.

Akademia Piłkarska Kotwica VI Kołobrzeg 

Leszek Ristau

7

7.

MKP Kotwica I Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

7

8.

MKP Kotwica II Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

7

9.

MKP Kotwica III Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

7

10.

MKP Kotwica IV Kołobrzeg

Maciej Wachowski

7

11.

KS Jantar Siemyśl

Karol Mata

2

12.

MKP Kotwica V Kołobrzeg

Maciej Wachowski

2

           

            Uczestnikom tej piłkarskiej zabawy, zabezpieczono poczęstunek w postaci kanapek, ciastek i owoców!

Organizator turnieju – Marcin ZIÓŁKOWSKI (MKP Kotwica Kołobrzeg) i Gospodarz imprezy – MKP Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Adam DZIK), dziękują rodzicom i opiekunom młodych piłkarzy MKP Kotwica Kołobrzeg, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kołobrzeskiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie kołobrzeskiej: 19 maja 2019 r. w Kołobrzegu – na obiekcie miejscowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – od godz. 9.oo. Organizatorem turnieju jest Marcin ZIÓŁKOWSKI (MKP Kotwica Kołobrzeg). Gospodarzem imprezy – MKP Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Adam DZIK).

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem