Grupa białogardzka Ligi Żaków KOZPN - po 5 turnieju!

2019-04-15

Grupa białogardzka – 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – dołączyła do grup: kołobrzeskiej i szczecineckiej, które mają za sobą przynajmniej pięć rozegranych turniejów!

 

31 marca 2019 r. w Tychowie – w miejscowej Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Dworcowej 11 – od godz. 10.oo, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy białogardzkiej. Organizatorem turnieju był Grzegorz GIEDROJĆ (LZS Gryf Dobrowo). Gospodarzem imprezy – LZS Gryf Dobrowo  (Prezes – Daniel KOZIEŁ). W piątym – jubileuszowym – turnieju w tej grupie, wzięły udział: UKS Dąbek Przedszkole Tychowo, GMLKS Głaz I Tychowo, GMLKS Głaz II Tychowo, LZS Gryf I Dobrowo, LZS Gryf II Dobrowo, MKS Sokół I Karlino, MKS Sokół II Karlino, UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Unia III Białogard, UKS Unia IV Białogard i UKS Unia V Białogard (skrzaty). Koordynatorem rozgrywek w powiecie białogardzkim jest Dariusz GORZKIEWICZ (664-465-886).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 12. minut, w dwóch podgrupach. Łącznie dało to 30. rozegranych spotkań, w których padły 104. bramki. To 3,46 bramki na jedno!. Kilka spotkań zakończyło się remisem! Była więc potrzeba egzekwowania rzutów z linii rzutu karnego!

            Grano zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędziami spotkań, byli sędziowie klubowi LZS Gryf Dobrowo: Wojciech Łój i Andrzej Wrzesiński.

            Tabela grupy białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN, po piątym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

UKS Dąbek Przedszkole Tychowo

Wojciech Szatkowski

5

2.

GMLKS Głaz I Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

5

3.

GMLKS Głaz II Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

5

4.

LZS Gryf I Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

5

5.

MKS Sokół I Karlino

Zbigniew Litewka

5

6.

MKS Sokół II Karlino

Zbigniew Litewka

5

7.

UKS Unia I Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

5

8.

UKS Unia II Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

5

9.

UKS Unia III Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

5

10.

UKS Unia IV Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

5

11.

UKS Unia V Białogard (skrzaty)

Paweł Kuśmierczyk

4

12.

LZS Gryf II Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

3

            LZS Gryf Dobrowo, przygotował słodki poczęstunek oraz ciepłą herbatę dla uczestników turnieju!

            Drużyny zostały uhonorowane imiennymi dyplomami, słodyczami oraz soczkami owocowymi!

Organizator turnieju – Grzegorz GIEDROJĆ (LZS Gryf Dobrowo) i Gospodarz imprezy – LZS Gryf Dobrowo  (Prezes – Daniel KOZIEŁ), dziękują rodzicom młodych piłkarzy LZS Gryf Dobrowo, zaangażowanym w przygotowanie i bardzo dobre przeprowadzenie tychowskiej imprezy. Gratulują także młodym zawodnikom wytrwałości i chęci uprawiania tego pięknego sportu!

Kolejny turniej w grupie białogardzkiej: w kwietniu 2019 r., w Białogardzie lub Karlinie. Miejsce turnieju zostanie ustalone w niedługim czasie.

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem