Turnieje Ligi Żaków KOZPN w Bobolicach i Mielnie!

2018-12-04

Od drugiego turnieju w grupie koszalińskiej ziemskiej, 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który miał miejsce 29 września 2018 r., grupa koszalińska ziemska gra w dwóch podgrupach: I i II. 8 grudnia 2010 r., będą miały miejsce trzecie turnieje, odpowiednio: w Bobolicach i Mielnie.

 

8 grudnia 2018 r. w Bobolicach – w miejscowej Hali Sportowo-Widowiskowej – od godz. 11.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą  żacy grupy koszalińskiej ziemskiej, podgrupy I. Organizatorem turnieju jest Dawid OLEARCZYK (UKS Olimpia Bobolice). Gospodarzem imprezy – UKS Olimpia Bobolice (Prezes – Henryk KOWALSKI). W trzecim turnieju w tej podgrupie, wezmą udział: Akademia Sportu Zryw I Kretomino, Akademia Sportu Zryw II Kretomino, KS Bajgiel I Będzino, KS Bajgiel II Będzino, UKS Olimpia Bobolice, GKS Szakale I Świeszyno i GKS Szakale II Świeszyno. Uwaga! Uczestników obowiązuje obuwie na jasnym spodzie! Koordynatorem rozgrywek w powiecie koszalińskim ziemskim jest  Henryk KOWALSKI (604-138-872).

            8 grudnia 2018 r. w Mielnie – w miejscowej Hali Sportowo-Widowiskowej – od godz. 11.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy koszalińskiej ziemskiej, podgrupy II. Organizatorem turnieju jest Mariusz GOSŁAWSKI (AP Mielno). Gospodarzem imprezy – Akademia Piłkarska Mielno (Prezes – Mariusz GOSŁAWSKI). W trzecim turnieju w tej podgrupie, wezmą udział: Akademia Piłkarska Mielno I, Akademia Piłkarska Mielno II, SP Dąbrowa/KS Sieciemin I, SP Dąbrowa/KS Sieciemin II, KS Victoria I Sianów, KS Victoria II Sianów, KS Victoria III Sianów i UKS Victoria SP 2 Sianów (dziewczynki). Koordynatorem rozgrywek w powiecie koszalińskim ziemskim jest  Henryk KOWALSKI (604-138-872).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem