
Koszalińskie eliminacje do Halowego Turnieju Orlików o Puchar Prezesa PZPN!
Podobnie, jak to miało miejsce poprzednim sezonie, Polski Związek Piłki Nożnej organizuje Halowy Turniej o Puchar Prezesa PZPN dla rocznika 2008 U-11 (Orlik starszy) i rocznika 2007 U-12 (Młodzik młodszy).
W związku z powyższym – ZZPN w Szczecinie – planuje rozegranie turniejów eliminacyjnych, 19 stycznia 2019 r. w Płotach, celem wyłonienia zwycięskich drużyn klubowych na szczeblu ZZPN.
Decyzją Prezydium Zarządu ZZPN ustalono, że w turnieju finałowym U-12 (Młodzik młodszy), wezmą udział drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsca w rozgrywkach ligowych kat. Młodzik D2 Koszalin i Szczecin po rundzie jesiennej.
Natomiast w kat. U-11 (Orlik starszy) ustalono, że KOZPN i ZZPN wyznaczą do udziału w turnieju finałowym na szczeblu ZZPN po 2 drużyny, wyłonione w sposób ustalony w ramach eliminacji w KOZPN i ZZPN.
Ciekawa więc konfrontacja czeka – wskazane przez koordynatorów grup – najlepsze drużyny klubowe orlików starszych (rocznik 2008), występujące w dziewięciu grupach powiatowych 10. edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012! Po jednej z każdej grupy powiatowej!
Koszaliński turniej eliminacyjny, rozgrywany systemem „każdy z każdym” – który wyłoni dwie zwycięskie drużyny klubowe na szczeblu KOZPN – odbędzie się 29 grudnia 2018 r. w Drawsku Pomorskim!
W przesłanym przez Przewodniczącego Wydziału Gier i Ewidencji ZZPN w Szczecinie – Jacka Sieberta, „Regulaminie”, czytamy:
- Mecze odbywają się w halach – o nawierzchni umożliwiającej grę w piłkę halową – o wymiarach 40m x 20m, tj. analogicznych do wykorzystywanych w rozgrywkach piłki ręcznej.
- Wykorzystuje się bramki o wymiarach 3m x 2m, tj. analogicznych do wykorzystywanych w rozgrywkach piłki ręcznej.
- W czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną liczbę zawodników. Obowiązuje zasada tzw. zmian powrotnych!
- Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery według obowiązujących przepisów.
- Mecze rozgrywane są piłkami nr 4., wykorzystywanymi w rozgrywkach piłki nożnej 11-osobowej.
- Po uderzeniu od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, itp., będzie zarządzony wrzut na boisko na wysokości danego zdarzenia, przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia.
- Wrzuty na boisko wykonuje się nogą z linii bocznej, nieruchomo stojącej piłki, odległość przeciwnika od piłki minimum 2 metry. Dopuszczalne jest samodzielne wprowadzenie piłki na boisko, a następnie wykonanie dowolnego zagrania.
- Rzut karny wykonuje się z odległości 7 metrów (z linii pola karnego na wprost bramki).
- Bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym, będącym jednocześnie polem karnym.
- Po wyjściu piłki poza linię bramkową, bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola bramkowego ręką, do połowy boiska. Za naruszenie przepisu, sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z połowy boiska.
- Jednocześnie na boisku może przebywać 5 zawodników (4 w polu + bramkarz)
Szczegółowych informacji na temat koszalińskich eliminacji orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.
Ryszard Wątroba