Po 2. turnieju w grupie białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN!

2018-12-03

Od 18 listopada 2018 r., w grze jest komplet grup, tworzących 6. edycję Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Od 2 grudnia 2018 r., wszystkie mają za sobą przynajmniej dwa rozegrane turnieje!

 

2 grudnia 2018 r. w Tychowie – w miejscowej Hali Sportowej – od godz. 10.oo, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy białogardzkiej. Organizatorem turnieju był Wojciech SZATKOWSKI (UKS Dąbek Przedszkole Tychowo). Gospodarzem imprezy – UKS Dąbek Przedszkole Tychowo  (Prezes – Robert RADZIUK). W drugim turnieju w tej grupie, wzięły udział: UKS Dąbek Przedszkole Tychowo, GMLKS Głaz I Tychowo, GMLKS Głaz II Tychowo, LZS Gryf I Dobrowo, LZS Gryf I Dobrowo – po raz pierwszy, MKS Sokół I Karlino, MKS Sokół II Karlino, UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Unia III Białogard, UKS Unia IV Białogard i UKS Unia V Białogard – po raz pierwszy. Koordynatorem rozgrywek w powiecie białogardzkim jest Dariusz GORZKIEWICZ (664-465-886).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 12. minut, w dwóch podgrupach. Łącznie dało to 30. rozegranych spotkań, w których padło aż 106. bramek (nieco ponad 3,5 bramki na jedno!). Cztery spotkania zakończyły się remisem! Była więc potrzeba egzekwowania rzutów karnych!

            Grano zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędziami spotkań, byli sędziowie klubowi UKS Dąbek Przedszkole Tychowo: Tomasz Dudka i Wojciech Szatkowski oraz LZS Gryf Dobrowo – Grzegorz Giedrojć.

            Tabela grupy białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN po drugim turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

UKS Dąbek Przedszkole Tychowo

Wojciech Szatkowski

2

2.

GMLKS Głaz I Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

2

3.

GMLKS Głaz II Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

2

4.

LZS Gryf I Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

2

5.

MKS Sokół I Karlino

Zbigniew Litewka

2

6.

MKS Sokół II Karlino

Zbigniew Litewka

2

7.

UKS Unia I Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

2

8.

UKS Unia II Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

2

9.

UKS Unia III Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

2

10.

UKS Unia IV Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

2

11.

LZS Gryf I Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

1

12.

UKS Unia V Białogard

Paweł Kuśmierczyk

1

            Rodzice młodych piłkarzy UKS Dąbek Przedszkole Tychowo, przygotowali słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę dla wszystkich zgromadzonych na turnieju!

            Uczestnicy imprezy zostali uhonorowani imiennymi dyplomami!

Organizator turnieju – Wojciech SZATKOWSKI (UKS Dąbek Przedszkole Tychowo) i Gospodarz imprezy – UKS Dąbek Przedszkole Tychowo  (Prezes – Robert RADZIUK), dziękują rodzicom młodych piłkarzy UKS Dąbek Przedszkole Tychowo, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tychowskiej imprezy. Gratulują także młodym zawodnikom wytrwałości i chęci uprawiania tego pięknego sportu!

Kolejny turniej w grupie białogardzkiej: w styczniu 2019 r., w Karlinie – w miejscowej HOMANIT ARENIE Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu – o godz. 10.oo. Organizatorem turnieju jest Zbigniew LITEWKA (MKS Sokół Karlino). Gospodarzem imprezy – MKS Sokół Karlino (Prezes – Waldemar MIŚKO).

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

                                                                    Tekst - Ryszard Wątroba, zdjęcia – Dariusz Gorzkiewicz   

 

Podziel się tym wpisem