Po 4. turnieju w grupie kołobrzeskiej Ligi Żaków KOZPN!

2018-11-28

Grupa kołobrzeska, jest drugą – tuż po grupie szczecineckiej – najczęściej grającą grupą, 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej! Rozegrany 25 listopada 2018 r. turniej, był czwartym w tej edycji!

 

25 listopada 2018 r. w Kołobrzegu – w miejscowej Hali Millenium – od godz. 9.3o, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy kołobrzeskiej. Organizatorem turnieju był Leszek RISTAU (Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg). Gospodarzem imprezy – Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Rafał ŁASECKI). W czwartym już turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg,  Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica VI Kołobrzeg, KS Jantar Siemyśl – po raz pierwszy, MKP Kotwica I Kołobrzeg, MKP Kotwica II Kołobrzeg, MKP Kotwica III Kołobrzeg i MKP Kotwica IV Kołobrzeg. Koordynatorem rozgrywek w grupie kołobrzeskiej jest Rafał ŁASECKI (503-044-535).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały na dwóch boiskach, systemem „każdy z każdym” 1 x 8. minut – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Spotkania sędziowali juniorzy starsi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg: Hubert Danielak i Kacper Tłoczkowski.

            W ciągu całego turnieju, rozegrano dużo emocjonujących spotkań. Wszystkie w duchu dobrej zabawy!

            Grę młodziutkich zawodników dopingowali, jak zawsze niezawodni, kibice: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i krewni.

            Tabela grupy kołobrzeskiej po czwartym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

 Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg 

Leszek Ristau

4

2.

Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg 

Leszek Ristau

4

3.

Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg 

Paweł Waśków

4

4.

Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg 

Paweł Waśków

4

5.

Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg 

Paweł Waśków

4

6.

Akademia Piłkarska Kotwica VI Kołobrzeg 

Maciej Kiszkiel

4

7.

MKP Kotwica I Kołobrzeg

Maciej Wachowski

4

8.

MKP Kotwica II Kołobrzeg

Maciej Wachowski

4

9.

MKP Kotwica III Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

4

10.

MKP Kotwica IV Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

4

11.

KS Jantar Siemyśl

Karol Mata

1

           

            Uczestnikom tej piłkarskiej zabawy, zabezpieczono słodkie i słone przekąski, owoce i napoje.

            Młodzi zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami, które wręczali: przedstawiciel Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg – Zdzisław Przybysz, najmłodszy trener Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg – Michał Lampa i sędziowie spotkań: Hubert Danielak i Kacper Tłoczkowski.

Organizator turnieju – Leszek RISTAU (Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg) i Gospodarz imprezy – Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Rafał ŁASECKI), dziękują rodzicom młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kołobrzeskiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie kołobrzeskiej: nie ustalono terminu, miejsca i Organizatora imprezy.

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem