Po 4. turnieju w grupie świdwińskiej LBO 2012!

2018-11-05

Grupa świdwińska 10. – jubileuszowej – edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012, jest najczęściej, jak dotąd, grającą grupą tej edycji!

 

4 listopada 2018 r. w Sławoborzu – na miejscowym orliku – od godz. 9.oo, grupa I (drużyny wytłuszczone) i od godz. 11.3o, grupa II, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, orlicy grupy świdwińskiej. Organizatorem turnieju był Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze). Gospodarzem imprezy – GLKS Pomorzanin Sławoborze (Prezes – Mirosław ZIEMIŃSKI). W czwartym już turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Technik I Świdwin, Akademia Piłkarska Technik II Świdwin, Akademia Piłkarska Technik III Świdwin, Akademia Piłkarska Technik IV Świdwin, UKS Avatar Lekowo, GLKS Olimpia Brzeżno, KS Pogoń I Połczyn Zdrój, KS Pogoń II Połczyn Zdrój, GLKS Pomorzanin Sławoborze i LUKS Wicher Rąbino. Koordynatorem rozgrywek w powiecie świdwińskim jest  Jacek NIBURSKI (600-290-752).

            Od sezonu 2018/2019 w trakcie zmagań orlików nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały w dwóch podgrupach, systemem „każdy z każdym” Mecze trwały 1 raz 12. minut. Sędziami spotkań byli trenerzy drużyn uczestniczących w turnieju. Opiekę medyczną zabezpieczał Tomasz Domański.

            Tabela grupy świdwińskiej LBO 2012  po czwartym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

AP Technik I Świdwin

Sławomir Owedyk

4

2.

AP Technik II Świdwin

Sławomir Owedyk

4

3.

AP Technik III Świdwin

Michał Wójcik

4

4.

AP Technik IV Świdwin

Michał Wójcik

4

5.

GLKS Olimpia Brzeżno

Jacek Niburski

4

6.

KS Pogoń I Połczyn Zdrój

Paweł Świebodzki

4

7.

KS Pogoń II Połczyn Zdrój

Paweł Świebodzki

4

8.

GLKS Pomorzanin Sławoborze

Tomasz Śmigasiewicz

4

9.

LUKS Wicher Rąbino

Stanisław Kwiecień

4

10.

UKS Avatar Lekowo

Sebastian Basiejko

3

            Organizator zapewnił każdemu uczestnikowi wodę mineralną, pączki oraz owoce. A kibicom – gorące napoje.

            Organizator turnieju – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze)  i Gospodarz imprezy – GLKS Pomorzanin Sławoborze (Prezes – Mirosław ZIEMIŃSKI), dziękują rodzicom piłkarzy GLKS Pomorzanin Sławoborze, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie sławoborskiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie świdwińskiej: 24 listopada 2018 r. w Lekowie – w miejscowej hali – od godz. 9.oo – grupa I i od godz. 11.3o – grupa II. Organizatorem turnieju jest Sebastian BASIEJKO (UKS Avatar Lekowo). Gospodarzem imprezy - UKS Avatar Lekowo   (Prezes – Agata GONTARCZUK ).

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek LBO 2012 w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Elżbieta LITEWKA (UKS Unia Białogard), drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Grzegorz GRONKIEWICZ (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Paweł SUŁEK (KS Gwardia Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Zbigniew KORPUSIŃSKI (KS Pionier 95 Borne Sulinowo), świdwińskim – Jacek NIBURSKI (GLKS Olimpia Brzeżno) i wałeckim – Andrzej CZYŻAK (MUKS Orzeł 2010 Wałcz). To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Klaudia MAJERCZAK (UKS Victoria SP 2 Sianów).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem