Po 3. turnieju w grupie kołobrzeskiej Ligi Żaków KOZPN!

2018-10-30

Grupa kołobrzeska, to grupa, która jako trzecia – z dziewięciu – rozegrała już trzy turnieje 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej!

 

28 października 2018 r. w Kołobrzegu – w miejscowej Hali Millenium – od godz. 9.3o, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy kołobrzeskiej. Organizatorem turnieju był Marcin ŻIÓŁKOWSKI (MKP Kotwica Kołobrzeg). Gospodarzem imprezy – MKP Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Adam DZIK). W trzecim już turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg,  Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica VI Kołobrzeg, MKP Kotwica I Kołobrzeg, MKP Kotwica II Kołobrzeg, MKP Kotwica III Kołobrzeg i MKP Kotwica IV Kołobrzeg. Koordynatorem rozgrywek w grupie kołobrzeskiej jest Rafał ŁASECKI (503-044-535).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały na dwóch boiskach, systemem „każdy z każdym” 1 x 8. minut – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędziami spotkań byli zawodnicy seniorskiego zespołu MKP Kotwica Kołobrzeg: Jakub Górski, Andrzej Łyszyk, Adrian Szynka i Dawid Wolny.

            Jak napisała w sprawozdaniu z imprezy – Joanna Dworkiewicz z AP Kotwica Kołobrzeg:  „w ciągu całego turnieju, wszyscy mali piłkarze, mieli okazję pokazać świeżo zdobyte umiejętności, zaznać odrobinę sportowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrze się bawić”!

            Tabela grupy kołobrzeskiej po trzecim turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

 Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg 

Leszek Ristau

3

2.

Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg 

Leszek Ristau

3

3.

Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg 

Paweł Waśków

3

4.

Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg 

Paweł Waśków

3

5.

Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg 

Paweł Waśków

3

6.

Akademia Piłkarska Kotwica VI Kołobrzeg 

Paweł Waśków

3

7.

MKP Kotwica I Kołobrzeg

Maciej Wachowski

3

8.

MKP Kotwica II Kołobrzeg

Maciej Wachowski

3

9.

MKP Kotwica III Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

3

10.

MKP Kotwica IV Kołobrzeg

Marcin Ziółkowski

3

            Uczestnikom tej piłkarskiej zabawy, zabezpieczono słodkie i słone przekąski, owoce i napoje.

Organizator turnieju – Marcin ŻIÓŁKOWSKI (MKP Kotwica Kołobrzeg) i Gospodarz imprezy – MKP Kotwica Kołobrzeg (Prezes – Adam DZIK), dziękują rodzicom piłkarzy MKP Kotwica Kołobrzeg, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kołobrzeskiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie kołobrzeskiej: nie ustalono terminu, miejsca i Organizatora imprezy.

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem