Po 3. turnieju w grupie drawskiej Ligi Żaków KOZPN

2018-10-17

Po 14 października 2018 r., w grze w 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, są już grupy: drawska, kołobrzeska, koszalińska grodzka, koszalińska ziemska, sławieńska, szczecinecka, świdwińska i wałecka. Do gry sposobi się jeszcze grupa białogardzka!

 

12 października 2018 r. w Złocieńcu – na miejscowym euroboisku, od godz. 16.3o – cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy drawskiej. Organizatorem turnieju był Patryk KRAJEWSKI (MKS Olimp Złocieniec). Gospodarzem imprezy –  MKS Olimp Złocieniec (Prezes – Michał BARTKUS). W trzecim już turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I (2010), Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II (2011), KS Iras I Czaplinek, KS Iras II Czaplinek, MKS Olimp I Złocieniec, MKS Olimp II Złocieniec (po raz pierwszy), Szkółka Piłkarska Junior I Kalisz Pomorski i Szkółka Piłkarska Junior II Kalisz Pomorski. Koordynatorem rozgrywek w powiecie drawskim jest Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 13. minut – w dwóch podgrupach – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędziami spotkań byli trenerzy MKS Olimp Złocieniec.

            Tabela grupy drawskiej Ligi Żaków KOZPN po trzecim turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I

Ernest Marcinkowski

3

2.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II

Ernest Marcinkowski

3

3.

KS Iras I Czaplinek

Piotr Kibitlewski

3

4.

Szkółka Piłkarska Junior I Kalisz Pomorski

Zbigniew Witek

3

5.

KS Iras II Czaplinek

Piotr Kibitlewski

2

6.

MKS Olimp I Złocieniec

Patryk Krajewski

2

7.

Szkółka Piłkarska Junior II Kalisz Pomorski

Zbigniew Witek

2

8.

MKS Olimp II Złocieniec

Patryk Krajewski

1

            Organizator i Gospodarz turnieju, przygotowali miły poczęstunek, owoce oraz wodę dla wszystkich Uczestników!

Organizator turnieju – Patryk KRAJEWSKI (MKS Olimp Złocieniec) i Gospodarz imprezy –  MKS Olimp Złocieniec (Prezes – Michał BARTKUS), dziękują rodzicom młodych piłkarzy MKS Olimp Złocieniec, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie złocienieckiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie drawskiej: Organizator, termin i miejsce do ustalenia!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem