Po 4. turnieju w grupie szczecineckiej Ligi Żaków KOZPN

2018-10-16

Po 14 października 2018 r., w grze w 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, są już grupy: drawska, kołobrzeska, koszalińska grodzka, koszalińska ziemska, sławieńska, szczecinecka, świdwińska i wałecka. Do gry sposobi się jeszcze grupa białogardzka!

 

14 października 2018 r. w Szczecinku – na miejscowym boisku „Lechii”, od godz. 10.oo – cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy szczecineckiej. Organizatorami turnieju byli: Maciej GÓRA i Szymon DOBROSIELSKI (Akademia Piłkarska Szczecinek). Gospodarzem imprezy – Akademia Piłkarska Szczecinek (Prezes – Szymon BIBIK). W czwartym już turnieju w tej grupie, wzięły udział: UKS Akademia Piłkarska I Szczecinek, UKS Akademia Piłkarska II Szczecinek, UKS Akademia Piłkarska III Szczecinek, UKS Akademia Piłkarska IV Szczecinek i UKS Akademia Piłkarska V Szczecinek. UKS Akademia Piłkarska Reissa I Szczecinek, UKS Akademia Piłkarska Reissa II Szczecinek UKS Akademia Piłkarska VI Szczecinek, MGLKS Błonie I Barwice i MGLKS Błonie II Barwice, nie stawiły się na zawody. Koordynatorem rozgrywek w powiecie szczecineckim jest Maciej GÓRA (502-565-916).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 10. minut – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędziami spotkań byli trenerzy drużyn występujących w turnieju.

            Tabela grupy szczecineckiej po czwartym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

Akademia Piłkarska Szczecinek I

Maciej Góra

4

2.

Akademia Piłkarska Szczecinek II

Maciej Góra

4

3.

Akademia Piłkarska Szczecinek III

Jakub Śpiegowski

4

4.

Akademia Piłkarska Szczecinek IV

Artur Pryczek

4

5.

Akademia Piłkarska Szczecinek V

Bartłomiej Szwałek

4

6.

UKS Akademia Piłkarska Reissa I Szczecinek

Michał Boderek

3

7.

UKS Akademia Piłkarska Reissa II Szczecinek

Michał Boderek

3

8.

MGLKS Błonie I Barwice

MGLKS Błonie II Barwice

3

9.

MGLKS Błonie II Barwice

Jacek Noga

3

10.

Akademia Piłkarska Szczecinek VI

Bartłomiej Szwałek

1

            Uczestnikom tej piłkarskiej zabawy zabezpieczono wodę.

Organizatorzy turnieju – Maciej GÓRA i Szymon DOBROSIELSKI (Akademia Piłkarska Szczecinek) oraz Gospodarz imprezy – Akademia Piłkarska Szczecinek (Prezes – Szymon BIBIK), dziękują rodzicom piłkarzy Akademii Piłkarskiej Szczecinek, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie szczecineckiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie szczecineckiej: prawdopodobnie 21 października 2018 r., w Szczecinku – na miejscowym boisku Elda, przy ul. Wiatracznej – o godz. 10.oo. Organizatorem turnieju będzie Michał BODEREK (AP Reissa Szczecinek). Gospodarzem imprezy – Akademia Piłkarska Reissa Szczecinek (Koordynator lokalizacji Szczecinek – Katarzyna WDOWIAK).

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem