Turnieje LBO 2012 w Niemicy, Mścicach i Sianowie oraz Tychowie!

2018-10-11

Od 30 września 2018 r., w grze są już wszystkie grupy powiatowe chłopców 10. – jubileuszowej – edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012: białogardzka, drawska, kołobrzeska, koszalińska grodzka, koszalińska ziemska, sławieńska, szczecinecka, świdwińska i wałecka. 7 października 2018 r., swój pierwszy turniej – w tej edycji ligi – rozegrała regionalna grupa dziewcząt LBO 2012!

 

            12 października 2018 r. w Niemicy – na miejscowym boisku – od godz. 16.3o, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą orliczki grupy regionalnej dziewcząt. Organizatorem turnieju jest Romuald BOBIS (UKS Niemica). Gospodarzem imprezy – UKS Niemica (Prezes – Romuald BOBIS). W drugim turnieju w tej grupie, wezmą udział: Akademia Piłkarska Piątki Wałcz, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, UKS Niemica i UKS Victoria SP 2 Sianów. Koordynatorką rozgrywek w grupie regionalnej dziewcząt jest Klaudia MAJERCZAK (797-958-356).

13 października 2018 r. w Mścicach – na miejscowym orliku przy ul. Szkolnej – od godz. 11.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą orlicy grupy koszalińskiej ziemskiej – podgrupy I.  Organizatorem turnieju jest Mateusz WIŚNIEWSKI (KS Bajgiel Będzino). Gospodarzem imprezy – KS Bajgiel Będzino (Prezes – Janusz OBREMSKI). W drugim turnieju w tej podgrupie wezmą udział: KS Bajgiel I Będzino, KS Bajgiel II Będzino, UKS Olimpia Bobolice, GKS Szakale I Świeszyno i GKS Szakale II Świeszyno. Być może także: KS Fala Abforst Gąski, KS Gryf Polanów i SKS Wybrzeże Biesiekierz.

13 października 2018 r. w Sianowie – na miejscowym orliku – od godz. 11.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą orlicy grupy koszalińskiej ziemskiej – podgrupy II.  Organizatorem turnieju jest Wojciech DREJSKI (KS Victoria Sianów). Gospodarzem imprezy – KS Victoria Sianów (Prezes – Marek WALKER). W drugim turnieju w tej podgrupie wezmą udział: Akademia Piłkarska Mielno I, Akademia Piłkarska Mielno II, Akademia Sportu Zryw I Kretomino, Akademia Sportu Zryw II Kretomino, SP Dąbrowa/KS Sieciemin i KS Victoria Sianów. Być może także: Akademia Piłkarska Mielno III i KS Victoria II Sianów.

Koordynatorem rozgrywek w grupie koszalińskiej ziemskiej jest Henryk KOWALSKI (604-138-872).

            14 października 2018 r. w Tychowie – na miejscowym euroboisku lub w przypadku niepogody, w pobliskiej Hali Sportowej – od godz. 10.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą orlicy grupy białogardzkiej. Organizatorem turnieju jest Tomasz DUDKA (UKS Dąbek Tychowo). Gospodarzem imprezy – UKS Dąbek Tychowo (Prezes – Robert RADZIUK). W drugim turnieju w tej grupie, wezmą udział: UKS Dąbek Tychowo, MKS Sokół Karlino, UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Unia III Białogard i UKS Unia IV Białogard. Koordynatorem rozgrywek w powiecie białogardzkim jest Elżbieta LITEWKA (604-216-488).

Od sezonu 2018/2019 w trakcie zmagań orlików nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek LBO 2012 w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Elżbieta LITEWKA (UKS Unia Białogard), drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Grzegorz GRONKIEWICZ (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Paweł SUŁEK (KS Gwardia Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Zbigniew KORPUSIŃSKI (KS Pionier 95 Borne Sulinowo), świdwińskim – Jacek NIBURSKI (GLKS Olimpia Brzeżno) i wałeckim – Andrzej CZYŻAK (MUKS Orzeł 2010 Wałcz). To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Klaudia MAJERCZAK (UKS Victoria SP 2 Sianów).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

            Patronem medialnym Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 jest „Głos Koszaliński”.

Podziel się tym wpisem