Turnieje Ligi Żaków KOZPN w Złocieńcu, Sławoborzu i Darłowie!

2018-10-10

Po 5 października 2018 r., w grze w 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, są już grupy: drawska, kołobrzeska, koszalińska grodzka, koszalińska ziemska, sławieńska, szczecinecka i wałecka. 14 października 2018 r., swój pierwszy turniej rozegra grupa świdwińska! 12-go, zagra grupa drawska (po raz trzeci), a 15-go – grupa sławieńska (po raz drugi)!

 

12 października 2018 r. w Złocieńcu – na miejscowym euroboisku, od godz. 16.3o – cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy drawskiej. Organizatorem turnieju jest Patryk KRAJEWSKI (MKS Olimp Złocieniec). Gospodarzem imprezy –  MKS Olimp Złocieniec (Prezes – Michał BARTKUS). W trzecim już turnieju w tej grupie, wezmą udział: Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I (2010), Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II (2011), KS Iras I Czaplinek, KS Iras II Czaplinek, MKS Olimp Złocieniec, Szkółka Piłkarska Junior I Kalisz Pomorski i Szkółka Piłkarska Junior II Kalisz Pomorski. Koordynatorem rozgrywek w powiecie drawskim jest Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie).

            14 października 2018 r. w Sławoborzu – na miejscowym orliku lub w razie niepogody, w miejscowej Hali Sportowej, od godz. 10.oo – cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy świdwińskiej. Organizatorem turnieju jest Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze). Gospodarzem imprezy – GLKS Pomorzanin Sławoborze  (Prezes – Mirosław ZIEMIŃSKI). W pierwszym turnieju w tej grupie, wezmą udział: Akademia Piłkarska Technik I Świdwin, Akademia Piłkarska Technik II Świdwin, UKS Avatar Lekowo, GLKS Olimpia Brzeżno, GLKS Pomorzanin Sławoborze i LUKS Wicher Rąbino.  Koordynatorem rozgrywek w powiecie drawskim jest Tomasz ŚMIGASIEWICZ (518-053-914).

            15 października 2018 r. w Darłowie – na miejscowym euroboisku – od godz. 16.oo, cieszyć i bawić się grą w piłkę nożną, będą żacy grupy sławieńskiej. Organizatorem turnieju jest Krzysztof JASIEWICZ. Gospodarzem imprezy – UKS Orlik Darłowo (Prezes – Katarzyna POLAKOWSKA). W drugim turnieju w tej grupie, wezmą udział: KS Arkadia I Malechowo, KS Arkadia II Malechowo, UKS Niemica (dziewczynki), UKS Orlik I Darłowo, UKS Orlik II Darłowo i UKS Żukowo. Koordynatorem rozgrywek w powiecie sławieńskim jest Krzysztof JASIEWICZ (517-488-597).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Przypominamy, że:

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem