Po 3. turnieju w grupie szczecineckiej LBO 2012!

2018-10-09

Grupa szczecinecka 10. – jubileuszowej – edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012, rozegrała kolejny turniej! Jest jedną z dwóch grup – obok kołobrzeskiej – która rozegrała już trzeci turniej w tej edycji!

 

7 października 2018 r. w Barwicach – na miejscowym Stadionie Miejskim – od godz. 11.oo, cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, orlicy grupy szczecineckiej. Organizatorem turnieju był Łukasz RAKOWSKI (MGLKS Błonie Barwice). Gospodarzem imprezy – MGLKS Błonie Barwice (Prezes – Grzegorz TOMASZEWICZ). W trzecim już turnieju w tej grupie, wzięły udział: UKS Akademia Piłkarska Szczecinek I, UKS Akademia Piłkarska Szczecinek II, UKS Akademia Piłkarska Szczecinek III, UKS Akademia Piłkarska Szczecinek IV, UKS Akademia Piłkarska Szczecinek V, MGLKS Błonie Barwice i KS Pionier 95 Borne Sulinowo. UKS Akademia Piłkarska Reissa I Szczecinek, UKS Akademia Piłkarska Reissa II Szczecinek i SKFKP Hubertus Biały Bór, nie wzięły udziału w imprezie. Koordynatorem rozgrywek w powiecie szczecineckim jest Zbigniew KORPUSIŃSKI (667-907-211).

Od sezonu 2018/2019 w trakcie zmagań orlików nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Z uwagi na mniejszą ilość zespołów, nie dzielono drużyn na dwie podgrupy!  W związku z powyższym, grano systemem „każdy z każdym”. Spotkania odbywały się równolegle na dwóch boiskach, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie zawodów. Mecze trwały 1 raz 10. minut.

            Krótki czas oczekiwania na następne spotkanie, chronił zawodników od nadmiernego wychłodzenia. Dodać bowiem należy, że pogoda tego dnia, nie rozpieszczała, zarówno młodych piłkarzy, jak i dorosłych – oglądających ich zmagania!

            Sędziami spotkań byli piłkarze miejscowego MGLKS Błonie Barwice.

            Tabela grupy szczecineckiej LBO 2012  po trzecim turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

UKS AP Szczecinek I

Krzysztof Kutrowski

3

2.

UKS AP Szczecinek II

Kamil Kot

3

3.

UKS AP Szczecinek III

Robert Siwiński

3

4.

UKS AP Szczecinek IV

Kamil Kot

3

5.

MGLKS Błonie Barwice

Łukasz Rakowski

3

6.

KS Pionier 95 Borne Sulinowo

Zbigniew Korpusiński

3

7.

UKS Akademia Piłkarska Reissa I Szczecinek

Krzysztof Stasiak

2

8.

UKS Akademia Piłkarska Reissa II Szczecinek

Krzysztof Stasiak

2

9.

UKS AP Szczecinek V

Hubert Czeszczewik

2

10.

SKFKP Hubertus Biały Bór

Tomasz Kopiszka

2

            Pomimo złej pogody, zawody odbyły się w gorącej atmosferze, którą stworzyli – gorąco dopingując swoje pociechy – licznie przybyli na turniej rodzice młodych piłkarzy!

            Organizator turnieju – Łukasz RAKOWSKI (MGLKS Błonie Barwice) i Gospodarz imprezy – MGLKS Błonie Barwice (Prezes – Grzegorz TOMASZEWICZ), dziękują rodzicom piłkarzy MGLKS Błonie Barwice, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie barwickiej imprezy. Zdaniem Koordynatora grupy szczecineckiej, pochwały należą się także Organizatorowi turnieju – Łukaszowi Rakowskiemu – za bardzo duże zaangażowanie i profesjonalne podejście do realizacji powierzonego zadania!

Kolejny turniej w grupie szczecineckiej: Najwcześniej za dwa tygodnie. Miejsce, Organizator i Gospodarz w trakcie ustalania!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek LBO 2012 w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Elżbieta LITEWKA (UKS Unia Białogard), drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Grzegorz GRONKIEWICZ (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Paweł SUŁEK (KS Gwardia Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Zbigniew KORPUSIŃSKI (KS Pionier 95 Borne Sulinowo), świdwińskim – Jacek NIBURSKI (GLKS Olimpia Brzeżno) i wałeckim – Andrzej CZYŻAK (MUKS Orzeł 2010 Wałcz). To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Klaudia MAJERCZAK (UKS Victoria SP 2 Sianów).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem