Po 1. turnieju w grupie koszalińskiej ziemskiej Ligi Żaków KOZPN!

2018-09-12

Grupa koszalińska ziemska, była grupą, która jako druga zainaugurowała rozgrywki 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Turniej odbył się w ramach VII Bobolickiego Festiwalu Piłkarskiego z okazji Dnia Młodego Piłkarza!

 

8 września 2018 r. w Bobolicach – na miejscowym boisku Olimpia przy ul. Pocztowej 15 – cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną żacy grupy koszalińskiej ziemskiej. Organizatorem turnieju był Henryk KOWALSKI (604-138-872). Gospodarzem imprezy – UKS Olimpia Bobolice (Prezes – Henryk KOWALSKI). W pierwszym turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Sportu Zryw I Kretomino, Akademia Sportu Zryw II Kretomino, KS Bajgiel I Będzino, KS Bajgiel II Będzino i UKS Olimpia Bobolice. Koordynatorem rozgrywek w powiecie koszalińskim ziemskim jest  Henryk KOWALSKI (604-138-872).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Mieczysława Brzoza – Burmistrz Bobolic, która przypomniała historię imprezy oraz główne jej cele: uczczenie Dnia Młodego Piłkarza, który został ustanowiony przez PZPN, dla upamiętnienia zdobycia przez polskich piłkarzy – 10 września 1972 r. w Monachium – pierwszego złotego medalu olimpijskiego (po wygranej w finale z Węgrami 2:1) oraz popularyzacja futbolu.

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 15. minut – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędzią spotkań był Henryk Kowalski. Pomagali mu wolontariusze: Tomasz Czarnota, Tymoteusz Skiba i Patryk Zdanowski.

            Emocji było co niemiara! Były też super atrakcje. Dużą popularnością cieszyła się zwłaszcza zjeżdżalnia ze skakańcem, zwana „Football Game” oraz „Foot Dart” firmy Aga-Toma z Barwic.

            Tabela grupy koszalińskiej ziemskiej po pierwszym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

Akademia Piłkarska Zryw I Kretomino

Piotr Stefanów

1

2.

Akademia Piłkarska Zryw II Kretomino

Piotr Stefanów

1

3.

KS Bajgiel I Będzino

Wojciech Zachorski

1

4.

KS Bajgiel II Będzino

Wojciech Zachorski

1

5.

UKS Olimpia Bobolice

Dawid Olearczyk/Henryk Kowalski

1

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, słodki poczęstunek i napoje.

Organizator turnieju – Henryk KOWALSKI i Gospodarz imprezy – UKS Olimpia Bobolice (Prezes – Henryk KOWALSKI), dziękują rodzicom piłkarzy z Bobolic i Kłanina, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie bobolickiej imprezy. Ponadto wszystkim, którzy udzielili wsparcia, między innymi: PZPN, ZZ LZS, KOZPN, Starostwu Powiatowemu w Koszalinie, Gminie Bobolice, PCO Bobolice i Contemie Bobolice.

Kolejny turniej w grupie koszalińskiej: 6 października 2018 r., o godz. 11.oo.  Grupa I – Orlik w Boninie – Organizatorem będzie Piotr Stefanów (AS Zryw Kretomino), Grupa II – Orlik w Sianowie – Organizatorem będzie Piotr Starzecki (KS Victoria Sianów).

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem