Po 1. turnieju w grupie drawskiej Ligi Żaków KOZPN!

2018-09-12

Grupa drawska to grupa, która zainaugurowała rozgrywki 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przed pierwszymi grami miało miejsce przypomnienie o „Dniu młodego piłkarza”, ustanowionym na pamiątkę zdobycia pierwszego złotego medalu w historii polskiego piłkarstwa, przypadającym 10 września każdego roku!

 

7 września 2018 r. w Drawsku Pomorskim – na miejscowym Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei 1 – cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną żacy grupy drawskiej. Organizatorem turnieju był Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie). Gospodarzem imprezy – Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie (Prezes – Andrzej PEDRYCZ). W pierwszym turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I, Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II, KS Iras Czaplinek, MKS Olimp Złocieniec i Szkółka Piłkarska Junior Kalisz Pomorski. Koordynatorem rozgrywek w powiecie drawskim jest Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 13. minut – zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji – na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

            Sędziami spotkań byli trenerzy drużyn uczestniczących w imprezie, wsparci rodzicami młodych adeptów piłki nożnej.

            Emocji było co niemiara!

            Tabela grupy drawskiej po pierwszym turnieju:

Lp.

              Nazwa drużyny             

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I

Ernest Marcinkowski

1

2.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II

Ernest Marcinkowski

1

3.

KS Iras Czaplinek

Piotr Kibitlewski

1

4.

MKS Olimp Złocieniec

Patryk Krajewski

1

5.

Szkółka Piłkarska Junior Kalisz Pomorski

Zbigniew Witek

1

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali owoce i napoje. Natomiast zespoły – okolicznościowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie.

Organizator turnieju – Ernest MARCINKOWSKI i Gospodarz imprezy – UKS Olimpia Bobolice (Prezes – Henryk KOWALSKI), dziękują rodzicom piłkarzy z Drawska Pomorskiego, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie drawszczańskiej imprezy.

Kolejny turniej w grupie drawskiej: 28 września 2018 r., o godz. 16.3o.  Miejsce, Organizator i Gospodarz – do ustalenia!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

            - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

            - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

            - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

            - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

            Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Podziel się tym wpisem