Po 6 turnieju w grupie drawskiej LBO 2012!

2018-02-12

W Kaliszu Pomorskim, Karlinie i Sławoborzu, odbyły się turnieje 9. edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012. Grały grupy: drawska (po raz szósty), kołobrzeska (po raz czwarty) i świdwińska (po raz ósmy!).

 

10 lutego 2018 r. w Kaliszu Pomorskim - w miejscowej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Błonie Kaszubskie 2 – od godz. 9.oo, rywalizowali orlicy grupy drawskiej. Organizatorem turnieju był Paweł GĄSIOROWSKI (669-342-694). Gospodarzem imprezy – Szkółka Piłkarska Junior Kalisz Pomorski (Prezes – Waldemar PAWLUCZUK, tel. 609-077-117). W szóstym turnieju w tej grupie, wzięły udział: Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I (trener – Marcin Kańczugowski), Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II (Marcin Kańczugowski), Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie III (Kamil Kuprowski), KS Iras I Czaplinek (Dariusz Łacny), KS Iras II Czaplinek (Krzysztof Panek), KS Iras III  Czaplinek (Dariusz Łacny), MKS Olimp I Złocieniec (Sebastian Zięba), MKS Olimp II Złocieniec (Sebastian Zięba), MKS Olimp III Złocieniec (Sebastian Zięba), Szkółka Piłkarska Junior I Kalisz Pomorski (Paweł Gąsiorowski) i Szkółka Piłkarska Junior II Kalisz Pomorski (Paweł Gąsiorowski). Koordynatorem rozgrywek w powiecie drawskim jest Marcin KAŃCZUGOWSKI (669-779-082).

            Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012!

            Grano systemem „każdy z każdym”, w dwóch podgrupach. Mecze trwały 1 x 10. minut w podgrupie I raz 8. minut w podgrupie II.  Spotkania sędziował Piotr Kurasz.

            Zwycięzcami turnieju w podgrupie I – z jedną porażką - zostali piłkarze Akademii Piłkarskiej Drawsko Pomorskie II.

            Podopieczni Marcina Kańczugowskiego, grali w składzie: Filip Kozak – Krzysztof Andrzejczak, Oliwier Bińczyk, Piotr Dulak, Artur Maryńczak, Piotr Nagórski i Jakub Wyrzykowski.

            Drugie miejsce – dzięki zwycięstwu w bezpośrednim pojedynku 4:1 - zajęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Drawsko Pomorskie I, a trzecie  MKS Olimp I Złocieniec.

            Tabela podgrupy I, grupy drawskiej szóstego turnieju:

Miejsce

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II

4

9

9-3

2.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I

4

7

7-3

3.

MKS Olimp I Złocieniec

4

7

5-7

4.

Szkółka Piłkarska Junior I Kalisz Pomorski

4

3

3-9

5.

KS Iras I Czaplinek

4

2

4-6

           

            Zwycięzcami turnieju w podgrupie II – z jednym bezbramkowym remisem z MKS Olimp II Złocieniec, zostali piłkarze KS Iras II Czaplinek.

            Podopieczni Krzysztofa Panka, grali w składzie: Jan Skonieczny – Oskar Bujnowski, Jakub Czapiga, Piotr Hopa, Michał Kaczmarek, Maciej Kazanowski, Kornel Płochocki, Filip Podstawski i Nikodem Stefanik.

            Drugie miejsce zajęli piłkarze KS Iras III Czaplinek., a trzecie - MKS Olimp II Złocieniec.

            Tabela podgrupy II, grupy drawskiej szóstego turnieju:

Miejsce

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

KS Iras II Czaplinek

5

13

8-3

2.

KS Iras III Czaplinek

5

9

7-4

3.

MKS Olimp II Złocieniec

5

8

3-1

4.

MKS Olimp III Złocieniec

5

4

2-6

5.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie III

5

4

4-7

6.

Szkółka Piłkarska Junior II Kalisz Pomorski

5

4

2-5

            O miejscu IV-VI, decydowała tak zwana tabela pomocnicza (mała tabela), stworzona z wyników pomiędzy zainteresowanymi zespołami!!

            Organizator i Gospodarz imprezy zabezpieczyli słodki poczęstunek, ciepłe i zimne napoje oraz ciepłe tosty!

            Tabela podgrupy I, grupy drawskiej po szóstym turnieju:

Miejsce

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie I

24

60

83-15

2.

MKS Olimp I Złocieniec

24

45

52-31

3.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie II

24

32

29-43

4.

KS Iras I Czaplinek

24

24

25-38

5.

Szkółka Piłkarska Junior I Kalisz Pomorski

24

10

10-72

           

            Tabela podgrupy II, grupy drawskiej po szóstym turnieju:

Miejsce

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

Bramki

1.

KS Iras II Czaplinek

24

61

57-15

2.

MKS Olimp II Złocieniec

24

48

52-18

3.

KS Iras III Czaplinek

21

22

30-45

4.

MKS Olimp III Złocieniec

24

21

23-64

5.

Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie III

24

19

31-48

6.

Szkółka Piłkarska Junior II Kalisz Pomorski

5

4

2-5

 

Organizator turnieju – Paweł GĄSIOROWSKI (669-342-694) i Gospodarz imprezy – Szkółka Piłkarska Junior Kalisz Pomorski (Prezes – Waldemar PAWLUCZUK), dziękują rodzicom piłkarzy Szkółki Piłkarskiej Junior Kalisz Pomorski, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kaliszańskiej imprezy. Szczególnie za przygotowanie słodkiego poczęstunku, ciepłych i zimnych napoi oraz ciepłych tostów.

Kolejny turniej w grupie drawskiej: nie ustalono miejsca i terminu.

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków KOZPN w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek 9. edycji LBO 2012 w poszczególnych powiatach zgodzili się zostać: białogardzkim – Elżbieta LITEWKA (604-216-488), drawskim – Marcin KAŃCZUGOWSKI (669-779-082), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (503-044-535), koszalińskim grodzkim – Jakub HUSEJKO (784-447-059), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (604-138-872), sławieńskim – Romuald BOBIS  (735-981-868), szczecineckim – Jarosław KOZANECKI (502-363-156), świdwińskim – Jacek NIBURSKI (794-040-906) i wałeckim – Andrzej CZYŻAK (508-016-491).. To w kategorii chłopców. Natomiast w kategorii dziewcząt – Krzysztof MAĆKUŁA (509-337-189).

            Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej  na sezon 2017/2018”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2007 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2009 i młodsi.

            W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o rok starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

            Zgodnie z „Regulaminem rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2017/2018”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet pod rygorem utraty punktów walkowerem i innych konsekwencji dyscyplinarnych”

Szczegółowych informacji na temat spotkania i lig rozgrywkowych orlików i żaków, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Żaków KOZPN z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Patronem medialnym Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 jest „Głos Koszaliński”.

Podziel się tym wpisem